Atrakcje w Zagórzu Śląskim

Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy "WODNIAK" Hotel*** Restauracja Maria Antonina serdecznie zaprasza do korzystania z atrakcji.
Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy :
 • Małpi Gaj
 • Tyrolka
 • Rowery
 • Kajaki
 • Rowerki wodne
 • Rejs Statkiem

 

ZAPRASZAMY

Czytaj więcejAtrakcje w Zagórzu Śląskim

KRĘGIELNIA w Marii Antoninie w Zagórzu Śląskim

Maria Antonina zaprasza swoich gości hotelowych i nie tylko do KRĘGIELNI. Tylko u nas niezapomniane wrażenia i możliwość doskonalenia posiadanych już umiejętności gry w kręgle.

Rezerwacja torów pod nr tel. 506 695 111

74 637 60 09, 74 637 60 10

ZAPRASZAMY

 

 

 

 

 

OFERTA BIZNES- MARIA ANTONINA

Hotel MARIA ANTONINA-Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy WODNIAK

Szanowni Państwo, to zaszczyt gościć Was w naszym ośrodku. Zapewne zauważyliście już, że miejsce to ma niecodzienny urok. O każdej porze roku i przy każdej pogodzie jest tu magiczny klimat i często zastanawiamy się: czy ładniej jest w deszczu i mgłach, czy w pełnym słońcu... To miejsce dodaje dużo spokoju, optymizmu i dobrej energii co pomaga w podejmowaniu trudnych biznesowych decyzji i prowadzeniu negocjacji.

Wiemy też, że sama aura jednak nie wystarczy, dlatego staramy się stworzyć odpowiednie warunki do przeprowadzenia szkoleń, konferencji czy rozmów biznesowych w niewielkim gronie.

Szczegółowe cenniki i oferta imprez dostępna w recepcji.

Tel: 74 637 60 09,  74 637 60 10

      506 695 111

ZAPRASZAMY

 

 

Czytaj więcejOFERTA BIZNES- MARIA ANTONINA

Domki i Hotel w Zagórzu Śląskim

Wszelkie rezerwacje związane z wynajmem domków w Zagórzu Śląskim oraz pokoi w Hotelu Maria Antonina
pod nr tel 506 695 111 (recepcja). Serdecznie zapraszamy.

Telefony kontaktowe: - 74 637 60 09,  74 637 60 10

                                 

Zagórze

Turyści, a nawet okoliczni mieszkańcy często mylą wieś Zagórze Śląskie z zamkiem Grodno. W zasadzie nie ma pewności, czy w starych dokumentach mowa jest o osadzie, czy raczej o warowni. Jak donoszą źródła historyczne Grodno powstało jako warownia, której zadaniem była obrona przed Czechami. Nie można jednak określić kto był jej pierwszym budowniczym.
Zamek Grodno  jest malowniczo położony w części Gór Wałbrzyskich, na szczycie góry Choina (450 m n.p.m.) wznoszącej się nad lewym brzegiem Bystrzycy. Malowniczą lokalizację zamku potęguje położone u podnóża góry zaporowe Jezioro Lubachowskie.

 

Walki o warownię

Zamek był najpierw w posiadaniu książąt świdnickich,  następnie przeszedł w ręce Korony Czeskiej. W XV w. był w posiadaniu rodzin rycerskich, które podczas wojen husyckich zajmowały się rozbojem. Kolejnym właścicielem, który w latach 1545-1587 dokonał poważnej rozbudowy zamku był Maciej von Logau. Ostatnimi właścicielami opuszczonego od 1774 roku zamku byli von Zedlitzowie. Od 1904 roku działało w nim schronisko z gospodą. Dalsze zabiegi konserwatorskie miały miejsce po II wojnie światowej. Od 2009 roku zamek jest własnością gminy Walim.

 

Złote lata Zagórza

Ostatnie lata to powrót do dawnej świetności zarówno zamku, jak i innych turystyczne atrakcji, by Zagórze na powrót mogło stać się ulubionym miejscem weekendowego wypoczynku wałbrzyszan i świdniczan. Znów można przejść po nieczynnym, przez kilka lat moście wiszącym, nad Jeziorem Bystrzyckim.  Most dla pieszych był jednym z wielu obowiązkowych punktów wakacyjnych czy weekendowych wypadów. W ostatnich latach zaczął popadać w ruinę i został zamknięty. O istniejącą konstrukcję zadbała firma Sirbud z Wałbrzycha, która kupiła teren po dawnym ośrodku wypoczynkowym, nad sama wodą, wydzierżawiła od Lasów Państwowych, część położoną w lesie.
Pełną parą ruszyły prace przy budowie nowego ośrodka wypoczynkowego. Zniknęła już restauracja Wodniak. Powstał hotel z restauracja z kompleksem SPA. W każdy weekend czynna jest strzeżona plaża oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego.
Na końcu jeziora – atrakcja szczególna - zapora na Jeziorze Lubachowskim, wybudowana na ówczesnych terenach niemieckich w latach 1911 - 1917 z gnejsowych bloków kamiennych.

 

Baśnie I opowieści związane z Zamkiem Grodno

Jak zamek dostał się w ręce Czechów

 • Za piastowskich czasów, kiedy ziemie te należały jeszcze do książąt świdnickich, na zamku sprawował władzę pewien nieznany dziś z imienia kasztelan. Dzielny był to rycerz, gdyż raz po raz z powodzeniem odpierał ataki wojsk czeskich, często zapuszczających się w owym czasie w te strony. Nie było normalnego sposobu do zdobycia tej ważnej Śląskiej warowni, wrogowie więc postanowili spróbować zdobyć ją podstępem.

Znikający rycerz

 • Otóż na sąsiedniej, dobrze widocznej Kruczej Skale zaczęła się pojawiać tajemnicza postać w rycerskiej zbroi. Widywali ją często zamkowi wartownicy, kilkakrotnie też przyglądał się jej sam kasztelan. Czegóż to nie czyniono, by pojmać tę postać, ta jednak zawsze znikała bez śladu! Nic więc dziwnego, że pośród załogi wyczuwało się wyraźne poruszenie, podenerwowanie, a w końcu lęk przed jakimś tajemniczymi, złymi siłami.
  Pewnego razu, gdy znowu ujrzano na Kruczej Skale natręta, porozumiano się z nim na odległość. Opowiedział on wtedy o skarbach ukrytych na zamku, ale coś więcej powie tylko kasztelanowi, jeżeli ten samotnie przybędzie do niego. Cóż było robić.

Zasadzka pod Kruczą Skałą

 • Kasztelan w zgodzie z rycerskimi zasadami udał się na wyznaczone spotkanie. Na to tylko czekali wrogowie. Pod Kruczą Skałą został on osaczony i obezwładniony, a czyhające opodal wojsko w zaskoczeniu wtargnęło do zamku, splądrowało go i puściło z dymem. Upamiętnia zaś to wydarzenie krzyż na Kruczej Skale.

O niewiernym słudze

 • W niespokojnym XV w. na zamku mieszkali rycerze-rozbójnicy, którzy dość długo uprawiali zbójecki proceder, aż pewnego razu, w czasie kolejnej wyprawy natknęli się na oddział husytów i zostali doszczętnie wybici. Tylko jeden z nich uszedł z życiem. Pocwałował więc szybko ze swym sługą w kierunku Grodna, by zagarnąć zgromadzony tam majątek. Po drodze sługa postanowił rozprawić się ze swym panem i kiedy obaj podjeżdżali już pod górę – pchnął go z tyłu nożem. Los okazał się jednak sprawiedliwy. Po chwili spłoszony koń zrzucił z siodła niewiernego sługę, który stoczył się w dolinę Bystrzycy i skręcił kark. Przez długi czas jego pokutujący duch nagabywał potem nocnych podróżników.

Biała Dama na Grodnie

 • Od niepamiętnych czasów na zamku Grodno pojawia się Biała Dama. Nikt nie wie dokładnie, co to za tajemnicza zjawa. Jedni mówią, że to duch uśmierconej przed wiekami niewiasty z Zagórza, którą zły burgrabia wtrącił do więziennego lochu. Inni powiadają, że to duch dawnej pani zamku, która ze zgryzoty po utracie męża rzuciła się przy świetle księżyca do studni, a jeszcze inni utrzymują, że to wiecznie pokutujący duch księżniczki pogańskiej, która nie przyjęła wiary chrześcijańskiej i przyczyniła się do okrutnego morderstwa na przybyłym tu z Dobrą Nowiną misjonarzu.

Za Damą choćby na dno…

 • Biała Dama była już przyczyną różnych zdarzeń, o których najlepiej opowiedzieć by mogły sędziwe mury tego zamczyska. Kiedyś burgrabia chciał ożenić swego syna, który już i wiek osiągnął dojrzały i wojować dzielnie potrafił, ten jednak gdy powrócił z kolejnej wyprawy, ujrzał przelotnie na zamku piękną dziewczynę, której nie mógł już zapomnieć. Na nic zdały się perswazje i nalegania ojca. Zakochany młodzieniec wierzył, że jego wybranka pojawi się jeszcze i wówczas poprosi ją o rękę. I rzeczywiście, pewnego wieczoru ujrzał ją znowu, podążył za nią na górny dziedziniec, a gdy owa wysmukła, piękna postać zniknęła w głębokiej studni – rzucił się tam również. Od tego czasu także jego duch błąka się po zamkowych komnatach.

Za duchem… przed ołtarz

 • Innym razem rzecz miała się całkiem inaczej. na zamek zajechało mnóstwo gości, by hucznie zabawić się do samego rana. Razem z rodzicami przybyła piękna i młoda Adelajda z przesławnego rodu Schaffgotschów. Nie od dziś adorował jej dzielny rycerz Bernard z Hugowiczów. Po wszystkich ceremoniach męskie grono – wedle ówczesnych obyczajów – zebrało się w sali rycerskiej (na nocne mężczyzn "rozmowy"), zaś niewiasty podejmowała pani domu w swych komnatach. Z ich okien roztaczał się wspaniały widok na dolinę Bystrzycy. Było już ciemno, gdy piękna Adelajda zapragnęła wyjść na dziedziniec, by zaczerpnąć świeżego, rześkiego powietrza i rozkoszować się romantyczną okolicą. Bardzo dyskretnie opuściła zatem towarzystwo i niepostrzeżenie przemknęła przez korytarz. Przy sali rycerskiej zauważył ją jednak czujny i wyczekujący takiej okazji Bernard. Odczekał więc chwilę, a kiedy przez okno ujrzał białą postać wychodzącą już z sieni na dziedziniec, szybko podążył za nią, – Adelajdo, to ty? – spytał półgłosem. Ona skinęła tylko na niego i wolnym krokiem podeszła do studni. Na moment jakby zastygła w bezruchu i nagle zniknęła w jej głębi. Nieszczęsny Bernard z przerażeniem zaczął wzywać pomocy. Wszyscy na zamku zerwali się na równe nogi i zbiegli, by zobaczyć, co się stało. Zbiegły też młode szlachcianki na czele z... Adelajdą. Gdy tedy ujrzał ją młody rycerz całą i zdrową rzucił się do jej stóp i wyznał otwarcie swą miłość, zaś rodzice młodych, cóż było robić, udzielili im swego błogosławieństwa. A zatem wszystko skończyło się szczęśliwie, zaś całą tę historię złożono na karb młodzieńczej wyobraźni. Tylko stary zamkowy strażnik uśmiechał się tajemniczo i spoglądał w miejsce, skąd najczęściej rozpoczyna swą wędrówkę tajemnicza Biała Dama.

Kasztelanka Małgorzata

 • W jednym z lochów zamku można zobaczyć szkielet który ma być pozostałościami pięknej kasztelanki Małgorzaty. Jej ojciec, kasztelan pragnął dobrze wydać urodziwą córkę, ta jednak kochała na zabój biednego giermka. Pewnego dnia ojciec sprowadził do zamku bogatego lecz starego szlachcica. Spodobała się mu młoda Małgosia i jej ojciec pomimo próśb córki dał szlachcicowi zgodę na ślub z nią. W dzień po weselu młoda para udała się na zamkowe mury podziwiać widoki. Wtedy kasztelanka zepchnęła starca w przepaść, a sama powróciła do zamku z udawaną rozpaczą i powiadomiła ojca o "nieszczęśliwym wypadku". Ten jednak wszystko widział i skazał córkę na śmierć głodową, poprzez zamurowanie w lochu.

 

Zapraszamy - Zobacz poniżej mapę dojazdu!

SPA Relaks

Zajęcia relaksacyjne Poczuj smak życia. Przez serce do …

 

Intensywne tempo życia, dynamika zmian oraz różnorodność wyzwań, jakich doświadcza współczesny człowiek, sprzyjają lękom, napięciom i stresom. Odkładają się one w ciele i oddziałują na stan umysłu, a w konsekwencji przekładają się na jakość naszego życia i zdrowia.

 

Zajęcia relaksacyjne są odpowiedzią na potrzebę zrównoważenia tych czynników, potrzebę zniwelowania ich skutków i zapobiegania im. Wychodzą w kierunku prostej potrzeby odpoczynku, wyciszenia i regeneracji sił witalnych. Są to naturalne potrzeby ludzkiego ciała, samoistnie dążącego do stanu równowagi i naturalnej regulacji zachodzących w nim procesów. Na ile jednak potrafimy słuchać tego, co nam mówi nasze ciało?

 

Zajęcia relaksacyjne bazują na symetrycznym ustawieniu ciała / dążeniu do jego symetrycznego ustawienia i bezruchu, spoczynku. Jest tu miejsce na oddech i odczuwanie tego, co nam mówi ciało. Uczymy się świadomie oddychać i świadomie rozpoznawać, co nam mówi nasze ciało w ciszy.

 

Praktykowanie relaksacji przynosi wielowymiarowe efekty dla Ciała, Umysłu i Ducha:

 

 • Prowadzi do równowagi psychofizycznej dzięki wyciszeniu umysłu i rozluźnieniu ciała
 • Daje efekt regeneracji sił witalnych, zwiększenie motywacji i koncentracji
 • Skierowanie uwagi do wnętrza ciała pogłębia świadomość ciała i zachodzących w nim procesów, co prowadzi do akceptacji tego, co niesie życie i samoakceptacji
 • Połączenie odczuwania ciała ze świadomym oddechem daje efekt wyciszenia emocji, a w konsekwencji przynosi poczucie wewnętrznego spokoju i harmonii
 • Rozwija intuicję i odwagę, aby żyć zgodnie z jej głosem
 • Wyzwala naturalną radość
 • Uczy wytrwałości i cierpliwości
 • Synchronizuje pracę półkul mózgowych poprzez symetryczne ustawienie ciała, co wyzwala twórcze impulsy w naszym codziennym życiu, bądź też prowadzi do osadzenia naszych twórczych wizji na ziemi
 • Przynosi ustabilizowanie i wyrównanie przepływu energii w ciele, udrożnienie kanałów energetycznych, a w konsekwencji zwiększa jej poziom
 • Stabilizuje pracę narządów wewnętrznych i mózgu
 • Oczyszcza krew, która jest transporterem tlenu do mózgu oraz substancji odżywczych do komórek ciała
 • Bezruch wyzwala energię i świeże siły do działania
 • Prowadzi do wewnętrznej spójności pomiędzy odczuwaniem, myśleniem i działaniem
 • Wyzwala proste odruchy serca i umiejętność zarządzania nimi, zgodnie z intuicyjnym rozpoznaniem potrzeb i wyczuciem sytuacji, z poszanowaniem godności własnej i innych

 

Kiedy nauczymy się przebywać w ciszy, odpływa to, co najmniej istotne i przychodzi rozpoznanie tego, co jest dla nas ważne… Tego, co płynie wprost z serca…

 

SPA RELAKS – CENNIK ZABIEGÓW

 

Nazwa zabiegu
Czas trwania
Cena
Masaż relaksacyjny 60 min 110 zł
Masaż relaksacyjny + aromaterapia ok 60 min 120 zł
Masaż banką chińską (całe ciało) 45 min 80 zł
Masaż banka chińską wybranych partii ciała ok 30 min 60 zł
Masaż relaksacyjny w połączeniu z masażem wibracji dźwięku mis tybetańskich ok 60 min 100zł
- II - 75 min 120 zł
Masaż dźwiękiem mis tybetańskich ok 60 min 90/100 zł
Terapia dźwiękiem mis i gongów tybetańskich 90 min 150 zł
Masaż gorącymi kamieniami 60 min 120 zł
- II - 90 min 180 zł
Masaż gorącymi kamieniami z olejkami aromaterapeutycznymi 90 min 200 zł
Masaż bambusem około 60 min 130 zł
Masaż bambusem + aromaterapia 60 min 150 zł
Refleksologia twarzy sesja 30 minut 70 zł
„Rain Drop Technique” czyli „Technika Kropli Deszczu” sesja 45 minut 110 zł
Konsultacja zdrowotno dietetyczna sesja 60 min 150 zł

Oferta SPA Medical

Medical SPA Hotelu Maria to nie tylko miejsce relaksu ale również centrum odnowy biologicznej i rehabilitacji. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze posiadamy w ofercie szeroką gamę masaży leczniczych. Na szczególną uwagę zasługuje terapia manualna.

Posiadamy niezbędne zaplecze do prowadzenia rehabilitacji indywidualnej. W rehabilitacji wykorzystujemy metodę Karela Lewita, Ackermanna, Funkcjonalną Osteopatię i Integrację, Kinesiology Taping.

Ofertę dopełniają zabiegi wykonywane w gabinecie elektroterapii,magnetoterapii okładów borowinowych.

Tak szerokie spectrum pozwala na ustalenie indywidualnego programu leczenia, precyzyjnie dostosowanego do konkretnych dolegliwości. Uzyskanie optymalnego efektu terapeutycznego możliwe jest dzięki wstępnym badaniom przeprowadzanym przez lekarza specjalistę na początku pobytu.

Nasza wykwalifikowana kadra udzieli fachowej porady i pomoże w szybkim powrocie do zdrowia, zarówno tym którzy cierpią z powodu rwy kulszowej, czy nieustających bólów głowy. A to tylko niewielki wycinek naszych możliwości.

Zapraszamy do naszego Centrum Medical Spa Hotelu Maria nie tylko naszych gości ale każdego, kto poszukuje skutecznych form poprawy kondycji zdrowotnej.

Dla ułatwienia doboru właściwych technik a co za tym idzie zaplanowania najskuteczniejszych zabiegów, mile widziane jest posiadanie dokumentacji dotyczącej historii choroby (zdjęcia RTG, CT – tomografia komputerowa, MR – rezonans magnetyczny, itp.)

 

MASAŻE CENNIK ZABIEGÓW

 
Nazwa zabiegu
Czas trwania
Cena
SPA MEDICAL
  Zabiegi terapeutyczne z wykorzystaniem zaplecza SPA
  Masaż klasyczny 30 min 60 zł
  Masaż klasyczny 60 min 100 zł
  Masaż leczniczy 30 min 60 zł
  Masaż leczniczy 60 min 100 zł
  Masaż leczniczy kręgosłupa 45 min 100 zł
  Rehabilitacyjne zabiegi manualne
  Terapia manualna według dr. ACERMANA (kręgarstwo) 30 min 60 zł
  FOI Funkcjonalna Osteopatia Integracyjna 60 min 100 zł
  Kinesiology taping 20 min 25/40 zł
(w zależności od miejsca aplikacji)
SPA RELAKS
  Masaż relaksacyjny 60 min 110 zł
  Masaż relaksacyjny + aromaterapia 60 min 120 zł
  Masaż bańką chińską (całe ciało) 45 min 80 zł
  Masaż bańką chińską wybranych partii ciała 30 min 60 zł
  Masaż relaksacyjny w połączeniu z masażem wibracji dźwięku mis tybetańskich ok 60 min 120 zł
  Masaż dźwiękiem mis tybetańskich ok 60 min 100 zł
  Terapia dźwiękiem mis i gongów tybetańskich ok 90 min 150 zł
  Masaż gorącymi kamieniami 60 min 120 zł
  Masaż gorącymi kamieniami 90 min 180 zł
  Masaż gorącymi kamieniami z olejkami aromaterapeutycznymi 90 min 200 zł
  Świecowanie uszu 45 min 70 zł
  Świecowanie uszu + aromaterapia 70 min 100 zł

 

FIZYKOTERAPIA

Nazwa zabiegu
Czas trwania
Cena
 
Indywidualna gimnastyka korekcyjna 30 min 50 zł  
Elektrostymulacja 15 min 10 zł
Prądy TENS 15 min 10 zł
Prądy interferencyjne 15 min 10 zł
Prądy Trabeta 15 min 10 zł
Prądy DD 15 min 10 zł
Jonoforeza (z lekiem pacjenta) 15 min 10 zł
Ultradźwięki 15 min 10 zł
Magnetoterapia 20 min 10 zł
Lampa Sollux 20 min 10 zł
Laser 15 min 10 zł
Borowia – jeden plaster 30 min 20 zł

 

Podkategorie